
Для пошуку інформації про Банки України рекомендовано використовувати офіційні джерела інформації. А саме сторінку офіційного Інтернет-представництва Національного банку України, на якій розміщено довідник банків, що містить інформацію про банки та відокремлені підрозділи банків.
Інформація про банки та відокремлені підрозділи банків.
Національний банк України також проводить Всеукраїнську інформаційну просвітницьку кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай. Її метою є поліпшення знань громадян про основні правила безпеки під час здійснення безготівкових розрахунків, особливо в мережі “Інтернет”.
З матеріалами інформаційноїх компанії можна ознайомитися за посиланням #ШахрайГудбай
Фішинговий сайт - шахрайський сайт, призначений для отримання зловмисниками конфіденційної інформації, персональних даних для подальшого використання їх в корисливих цілях. Найбільш поширеними є фішингові сайти, які використовуються для отримання облікових даних (логінів і паролів) до платіжних сервісів з метою заволодіння грошовими коштами жертви. Так само метою зловмисників можуть бути дані банківської картки жертви, мета та сама: заволодіння грошовими коштами жертви.
Ознаки фішинговго сайту:
Сайт має небезпечне підключення, адресний рядок починається з «http://», а не з «https://». Хоча деякі офіційні сайти банків мають небезпечне з'єднання, проте це повинно насторожити - це ознака фішингового сайту.
Сайт банку не в домені національного рівня *.ua
Контентні недоліки, наприклад, відмінності в назві домену в адресному рядку і в тексті або на банері, теж можуть свідчити про те, що це шахрайський сайт.
В адресному рядку відображається однакова адреса для всіх сторінок сайту - велика ймовірність того, що користувач зайшов на фішинговий ресурс.
При введенні карткових реквізитів дані не маскуються. Легітимні сайти завжди маскують введення карткових реквізитів (наприклад зірочками), або використовують віртуальну клавіатуру.
У разі виявлення фішингового сайту необхідно негайно повідомити в банк.